Jesteś tutaj: Strona główna | Aktualności | Archiwum aktualności

Archiwum aktualności
   Istotne wydarzenia...

2 września 2013 r.

Zapraszamy na seminaria dotyczące zastosowania rozwiązań mobilnych na terenie portów, terminali kontenerowych i otwartych placów składowych

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu seminariów poświęconych rozwiązaniom mobilnym dedykowanym do wspierania procesów logistycznych na terenie portów morskich i rzecznych, terminali kontenerowych oraz otwartych placów składowych.

Specyficzne warunki pracy oraz konieczność zapewnienia łączności bezprzewodowej na niekiedy dużym obszarze o zmiennym charakterze wymagają zastosowania dedykowanych rozwiązań mobilnych. Uczestnicy seminarium będą mogli zapoznać się z tymi rozwiązaniami, zadać pytania ekspertom oraz na gorąco przedyskutować swoje spostrzeżenia z kolegami z branży.

Seminaria odbędą się w dniach 24 września (Gdańsk) oraz 26 września (Świnoujście). Osoby zainteresowane udziałem w seminarium uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji »


14 maja 2013 r.

Terminal Psion XT15f dedykowany do pracy w mroźniach dostępny w ofercie CDS

Z przyjemnością informujemy, iż oferta CDS została powiększona o kolejny terminal. Tym razem jest to XT15f - ręczny komputer mobilny dedykowany do pracy m.in.: w chłodniach, mroźniach oraz na otwartych placach składowych i bocznicach kolejowych. Urządzenie może pracować w temperaturze do -30°C oraz w warunkach kondensacji pary wodnej (wersja Arctic). Dodatkowe mechanizmy podgrzewania klawiatury, szyby czytnika kodów kreskowych i ekranu chronią je przed zamarzaniem oraz gwarantują niezawodną pracę w niskich temperaturach.

Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące powyższego produktu.

Dowiedz się więcej o terminalu XT15f »
Zobacz broszurę informacyjną terminala XT15f »


29 kwietnia 2013 r.

Terminal Psion VH10 dostępny w ofercie CDS

Z przyjemnością informujemy, iż oferta CDS została powiększona o kolejny terminal. Tym razem jest to VH10 - terminal do montażu w pojazdach np. wózkach widłowych czy suwnicach. Wyjątkowo odporna konstrukcja umożliwia użycie terminala w niemal każdych warunkach środowiskowych, w tym temperaturze do -30°C oraz w warunkach kondensacji pary wodnej (cecha szczególnie istotna w przypadku pracy w mroźniach). Ekran o bardzo dużej jasności (640NIT), czytelny nawet w pełnym słońcu oraz zintegrowana klawiatura alfanumeryczna z dużymi, trwałymi klawiszami gwarantują wysoki poziom ergonomii pracy.

Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące powyższego produktu.

Dowiedz się więcej o terminalu VH10 »
Zobacz prezentację multimedialną terminala VH10 »


11 marca 2013 r.

Nowa witryna internetowa CDS

Z przyjemnością informujemy, iż nasza witryna internetowa zyskała nowy, bardziej nowoczesny wygląd. Mamy nadzieję, iż szybko zyska Państwa akceptację.

W przypadku odnotowania ewentualnych błędów będziemy wdzięczni za przesłanie informacji zwrotnej na poniższy adres mailowy info@cds.pl.


5 listopada 2012 r.

Terminal XT15 uzyskał certyfikat zgodności z SAP NetWeaver®

Informujemy, iż Centrum Integracji i Certyfikacji SAP przyznało certyfikat zgodności z SAP NetWeaver kolejnemu terminalowi mobilnemu firmy Psion. Tym razem otrzymał go terminal XT15. Powyższy certyfikat potwierdza możliwość przeprowadzenia prawidłowej integracji oraz zgodność współpracy urządzenia z platformą NetWeaver® Mobile 7.1 systemu SAP. To już ósmy terminal mobilny z portfolio Psion, uprzednio otrzymały go IKON, NEO, Workabout Pro 3, XT10, RT15, EP10 oraz 8525G2.

Więcej informacji o SAP NetWeaver® Mobile
http://www.sap.com/platform/netweaver/index.epx

Psion jest członkiem programu partnerskiego SAP PartnerEdge™, który umożliwia ścisłą współpracę Psion z SAP w dziedzinie rozwoju i certyfikacji rozwiązań mobilnych służących integracji terminali z systemem SAP.

Więcej informacji o certyfikowanych terminalach:
- XT15 (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/omniixt15/)
- IKON (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/ikon/)
- NEO (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/neo/)
- Workabout Pro 3 (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/workaboutpro3/)
- XT10 (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/omniixt10/)
- RT15 (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/omniirt15/)
- EP10 (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/ep10/)
- 8525G2 (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-wozkowe/8525G2/)

Pełna informacja prasowa w języku angielskim »


16 kwietnia 2012 r.

Terminal Psion Omnii RT15 dostępny w ofercie CDS

Z przyjemnością informujemy, iż oferta CDS została powiększona o kolejny terminal ręczny z rodziny OMNII - Psion RT15. Jest to urządzenie dedykowane do pracy w terenie, kontroli biletów, obsługi spedycji oraz logistyki.

RT15 jest przeznaczony do nieco lżejszych zadań niż jego starszy brat XT15, korzysta jednak w pełni z jego najlepszych cech takich jak np. modułowość architektury OMNII - aktualnie dostępnych jest ponad 280 różnych konfiguracji sprzętowych, co umożliwia zbudowanie urządzenia idealnie dopasowanego do potrzeb Klienta. Łatwość wymiany modułów w miarę zmian potrzeb użytkowników zapewnia również ochronę inwestycji - zamiast kupować nowe urządzenie wystarczy, w już posiadanym terminalu z rodziny OMNII, zmienić ekran, klawiaturę, moduł czytnika kodów kreskowych lub dodać nowe elementy takie jak czytnik RF/ID czy kamerę.

Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące powyższego produktu.

Dowiedz się więcej o terminalu RT15 »


29 listopada 2011 r.

Terminal Psion Workabout Pro z czytnikiem UHF RFID w Auchan Group

Firma Auchan Group, znana francuska sieć supermarketów, wdrożyła system do śledzenia plastikowych pojemników wielorazowego użytku. System, oparty na technologii tagów radiowych UHF RFID, raportuje poszczególne etapy łańcucha dostaw (m.in. dostawa do/odbiór z centrum dystrybucyjnego, dostawa do/odbiór ze sklepu, dostawa do/odbiór z myjni), przez które przemierza każdy z ponad 1,8 mln plastikowych pojemników znajdujących się w dyspozycji Auchan Group.

Miło jest nam poinformować, iż do odczytu tagów RFID zostały wybrane terminale mobilne Psion Workabout Pro. W roku bieżącym Auchan Group zamówił już kilkaset sztuk powyższych terminali. Kolejne będą dostarczane w roku 2012.

Więcej informacji o terminalu Workabout Pro:
http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/workaboutpro3/

Artykuł w portalu RFID Journal opisujący wdrożenie systemu RFID w Auchan Group:
Auchan Tracks Produce Containers Via RFID


5 października 2011 r.

Firma CDS otrzymała certyfikat "Psion Platinium Partner"

W dniach 19-21 września 2011 r. w Warszawie odbyła się doroczna konferencja partnerów firmy Psion z obszaru EMEA. Tematami przewodnimi konferencji zatytułowanej "Open Source Mobility in Life!" była innowacyjna strategia biznesowa OSM oraz rozwój platformy sprzętowej Omnii™. Strategia OSM (Open Source Mobility) opiera się na zasadzie otwartej współpracy firmy Psion, partnerów Psion oraz klientów Psion w zakresie opracowywania technologii i rozwiązań sprzętowych idealnie dopasowanych do potrzeb użytkowników. Pierwszym wymiernym rezultatem powyższej współpracy jest platforma Omnii™, na bazie której powstał terminal XT10 - najbardziej modułowy terminal mobilny na rynku. Modułowość XT10 pozwala na ścisłe dopasowanie jego konfiguracji do potrzeb i obszaru zastosowania, a jednocześnie umożliwia przyszłą zmianę tej konfiguracji w miarę zmiany potrzeb lub możliwości technologicznych.

Niezwykle przyjemnym punktem konferencji było wręczenie certyfikatów dla autoryzowanych partnerów koncernu Psion. Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż firma CDS została uhonorowana certyfikatem "Psion Platinium Partner", który jest najwyższym stopniem autoryzacji Psion.


6 września 2011 r.

Omnii XT10 dołączył do grona terminali Psion posiadających certyfikat zgodności z SAP NetWeaver

Uprzejmie informujemy, że terminal Psion Omnii XT10 otrzymał certyfikat zgodności z oprogramowaniem SAP NetWeaver. Powyższy certyfikat potwierdza możliwość przeprowadzenia prawidłowej integracji oraz zgodność współpracy terminala Omnii XT10 z platformą NetWeaver® Mobile 7.1 systemu SAP.

Uprzednio certyfikaty SAP zostały przyznane terminalom NEO, IKON, Workabout Pro 3 oraz 8525G2.

Dowiedz się więcej o terminalu Omnii XT10 »


25 sierpnia 2011 r.

Czytnik RFID dla terminala Psion NEO już dostepny w naszej ofercie

Uprzejmie informujemy, że jest już dostępny czytnik RFID dla ręcznego terminala przenośnego NEO. Moduł obsługuje tagi RFID pracujące w technologii High Frequency (13,56 MHz), jest zgodny z ISO 144443 A/B i ISO15693 oraz pozwala na instalację 2 modułów SAM do szyfrowania danych. Zasięg odczytu dla tagów o formacie karty kredytowej wynosi do 70 mm.

Terminal NEO wyposażony w czytnik RFID, dzięki swoim małym wymiarom i niskiej masie, znakomicie nadaje się do wykorzystania w systemach kontroli biletów i kontroli dostępu, obsługi stref parkingowych i zarządzania środkami trwałymi. Dodatkowo, możliwość jednoczesnego użycia czytników kodów kreskowych i RFID pozwala na wykorzystanie NEO do wspomagania produkcji i logistyki oraz zastosowania go wszędzie tam, gdzie są używane obie technologie odczytu danych.

Informujemy jednocześnie, że Psion zakończył produkcję terminala NEO z procesorem taktowanym zegarem 312 MHz. Od września 2011 roku dostępne będą wyłącznie terminale NEO z szybszym procesorem 624 MHz.

Dowiedz się więcej o terminalu NEO »


25 maja 2011 r.

Najnowszy terminal Psion EP10 jest już dostępny w ofercie CDS

W dniu dzisiejszym Psion zaprezentował swój najnowszy terminal mobilny - EP10. EP10 należy do klasy przemysłowych PDA i jest skierowany do Klientów poszukujących urządzenia oferującego szeroki wachlarz funkcji przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich rozmiarów oraz gwarancji jakości i odporności na środowisko pracy.

Wyposażony w najnowszej generacji procesor ARM AM3715 Sitara, EP10 jest najszybszym komputerem przenośnym w swej kategorii. Dysponuje dużym 3,7 calowym kolorowym ekranem dotykowym, czytnikiem kodów kreskowych 2D, aparatem fotograficznym 3,2Mpix oraz szeroką gamą interfejsów komunikacyjnych takich jak CDMA lub GSM, GPS, Wi-Fi oraz Bluetooth.

Cechą wyróżniającą terminal spośród oferowanych na rynku urządzeń, jest dostępność dodatkowych czujników, które mogą dostarczyć wielu cennych informacji. Spośród nich można wymienić m.in. żyroskop, czujnik światła, kompas, czujnik przyśpieszenia oraz czujnik odległości.

EP10 jest już dostępny w ofercie firmy CDS, z przyjemnością odpowiemy na ewentualne pytania dotyczące tego produktu.

Dowiedz się więcej o terminalu EP10 »

Pełna informacja prasowa w języku angielskim »


5 kwietnia 2011 r.

Snappy - nowy czytnik do zapisu oraz odczytu tagów radiowych RFID UHF do terminala IKON

Psion wraz z CEAN RFID, przodującym europejskim dostawcą produktów RFID, zaprezentowali nowy czytnik tagów radiowych Snappy. Czytnik współpracuje z terminalem IKON, umożliwając odczyt oraz zapis tagów UHF pracujących w standardzie EPC Class1 Gen2. Czytnik charakteryzuje się małymi rozmiarami oraz niskim stopniem poboru energii, co wpływa korzystnie na ergonomię terminala oraz czas pracy baterii.

Informacja o firmie CAEN RFID
CAEN RFID jest włoskim liderem w dziedzinie projektowania i produkcji czytników oraz tagów RFID pracujących w technologii UHF.

Dowiedz się więcej o terminalu IKON »

Pełna informacja prasowa w języku angielskim »


10 marca 2011 r.

Cztery modele terminali radiowych Psion otrzymały certyfikat zgodności z SAP NetWeaver

Centrum Integracji i Certyfikacji SAP przyznało czterem terminalom radiowym produkowanym przez Psion (IKON, NEO, Workabout Pro 3 oraz 8525G2) certyfikat zgodności z SAP NetWeaver. Powyższy certyfikat potwierdza możliwość przeprowadzenia prawidłowej integracji oraz zgodność współpracy powyższych urządzeń z platformą NetWeaver® Mobile 7.1 systemu SAP.

Więcej informacji o SAP NetWeaver® Mobile
http://www.sap.com/platform/netweaver/index.epx

Psion jest członkiem programu partnerskiego SAP PartnerEdge™, który umożliwia ścisłą współpracę Psion z SAP w dziedzinie rozwoju i certyfikacji rozwiązań mobilnych służących integracji terminali z systemem SAP.

Więcej informacji o certyfikowanych terminalach:
- IKON (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/ikon/)
- NEO (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/neo/)
- Workabout Pro 3 (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-reczne/workaboutpro3/)
- 8525G2 (http://www.cds.pl/urzadzenia/terminale-wozkowe/8525G2/)

Pełna informacja prasowa w języku angielskim »


31 stycznia 2011 r.

Psion Teklogix Inc. zmienia nazwę na Psion Inc.

Koncern poinformował, iż z dniem 31 stycznia 2011 roku zmiania nazwę z Psion Teklogix na Psion. Krótsza nazwa oraz nowocześniejsze logo ułatwią kreowanie wizerunku marki i będą lepiej odzwierciedlać strategię biznesową firmy.

Powyższe zmiany to kolejny istotny krok świadczący o procesie ciągłego rozwoju i transformacji koncernu Psion.

Nowe logo firmy prezentuje się następująco:

Nowe logo Psion

Pełna informacja prasowa w języku angielskim »


30 listopada 2010 r.

Terminale IKON wspierają bieżącą obsługę serwisową billboardów reklamowych firmy Clear Channel Europe

Psion Teklogix poinformował o wdrożeniu ponad 800 terminali typu IKON w firmie Clear Channel France. Urządzenia wspierają raportowanie codziennych działań serwisowych pracowników obsługujących elektroniczne billboardy reklamowe. Dzięki wbudowanemu w urządzenie modemowi GPRS, pracownik w każdej chwili ma dostęp do serwera centralnego firmy i może, będąc bezpośrednio w terenie, na bieżąco otrzymywać zadania do wykonania, jak również raportować wykonane czynności. Odporność na niekorzystne warunki otoczenia, niezawodność oraz szeroka fukcjonalność terminali IKON sprawiają, iż powyższe urządzenia idealnie sprawdziły się podczas prac w otwartym terenie, czego wynikiem było rozszerzenie wdrożenia w oddziałach w Belgii oraz Irlandi.

Informacja o firmie Clear Channel France
Clear Channel France jest oddziałem koncernu Clear Channel Outdoor, lidera na rynku reklamy zewnętrznej, posiadającego milion billboardów reklamowych w 44 krajach i zatrudniającego 8 000 pracowników.

Dowiedz się więcej o terminalu IKON »

Pełna informacja prasowa w języku angielskim »