Jesteś tutaj: Strona główna | Rozwiązania | Kody kreskowe

Kody kreskowe
    Etykiety paskowe...

Kody kreskowe (kody paskowe) są obenie najpopularniejszą metodą identyfikacji opakowania lub towaru stosowaną w handlu, przemyśle i logistyce.

Wykorzystując kody kreskowe można znakować towary, ich masę, numer partii, datę ważności czy ilość w opakowaniu. Kod kreskowy może również zawierać informacje o nadawcy i adresacie danej paczki co często jest wykorzystywane w łańcuchu logistycznym. Dane te, w połączeniu z informacjami o samej przesyłce, tworzą wtedy etykietę logistyczną.

Kody kreskowe są często stosowane do identyfikacji miejsc składowania, bram i sektorów w magazynach czy na halach produkcyjnych pozwalając na łatwą lokalizację towarów. Kody mogą być również drukowane na dokumentach takich jak faktury, przelewy, dokumenty magazynowe czy zlecenia produkcyjne umożliwiając łatwy i szybki odczyt ich numerów, dat czy kwot.

Proponowane przez naszą firmę rozwiązania szeroko wykorzystują kody kreskowe. Oferujemy duży wybór drukarek oraz czytników kodów kreskowych, często zintegrowanych z terminalami radiowymi stanowiącymi podstawę naszych rozwiązań. Sposób i zakres użycia kodów kreskowych jest uzależniony od konkretnych potrzeb wynikających z realizowanych procesów logistycznych lub produkcyjnych.