Jesteś tutaj: Strona główna | Rozwiązania | Rozwiązania głosowe

Rozwiązania głosowe
    Procesy sterowane głosem...

Zastosowanie urządzeń wykorzystujących polecenia głosowe do instruowania pracownika (Voice Solutions) zwiększa wydajność pracy oraz ją ułatwia, szczególnie w przypadku kompletacji zamówień (Voice Picking).

Nawet po krótkiej obserwacji sposobu pracy w magazynie, można zauważyć, że niezależnie od tego czy pracownicy posługują się dokumentami papierowymi czy też wykorzystują terminale radiowe niejednokrotnie mają zajętą jedną rękę, trzymając w niej dokumenty lub terminal radiowy. Jest to szczególnie niewygodne w procesach kompletacji zamówień wymagających często użycia obu rąk. Typowym przykładem może być kompletacja drobnych elementów lub ciężkich pudełek.

Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie urządzeń komunikujących się z pracownikiem za pomocą głosu. Zamiast drukowanej listy kompletacyjnej czy też terminala radiowego pracownik jest wyposażony w terminal ze słuchawkami i mikrofonem. System komputerowy instruuje pracownika krok po kroku jaką czynność ma on wykonać. Każdy etap jest potwierdzany przez pracownika - określa on stan czynności używając kilku słów kluczowych, które są rozpoznawane przez system. W praktyce liczba słów ogranicza się do liczebników oraz słów "tak", "nie", "gotowy" i "powtórz". Komunikując się z systemem za pomocą głosu, pracownik ma wolne obie ręce które może wykorzystać do pobierania i układania towaru. Nie bez znaczenia jest również odciążenie wzroku - operator nie musi już szukać na dokumencie papierowym kolejnej linii zamówienia.

Nasze rozwiązania głosowe adresujemy do firm dokonujących dużej liczby kompletacji, szczególnie gdy towary to małe pudełka i opakowania o nieregularnym kształcie lub kartony o znacznej masie, wymagające do przeniesienia użycia obu rąk. Ponieważ zastosowanie urządzeń do sterowania procesami za pomocą głosu ogranicza się w praktyce tylko do kompletacji zamówień proponujemy wykorzystanie terminali radiowych do automatyzacji pozostałych procesów logistycznych.